Zpět na aukce Kreutz Jan
popis: Olej na lepence, 27,5 x 27 cm, datováno 34
o autorovi: Narodil se 18. 8. 1897 ve Vídni a zemřel 30. 12. 1979 v Praze.
Malíř, ilustrátor v Praze. Studia : Akademie výtvarných umění ve Vídni, 1915-1917, v soukromé škole malíře J. Šilhavého 1921 - 1924. Studijní cesty 1924 a 1926 v Itálii. V roce 1928 se vydal s Alanem Forejtem na studijní cestu do Jižní, Střední a Severní Ameriky. Soubor. výstavy: v Rubešově galerii v Praze 1937 a 1941, každoročně vystavoval v Sušici. Na výstavách měl především figurální obrazy z Tater, Slovenska a Moravského Slovácka. Byl nadšeným národopiscem, proto v jeho meziválečné i pozdější tvorbě převládala figurální malba inspirována všedním životem českých, slovenských a moravských venkovanů a sušickými motivy.

Vyvolávací cena:
500 Kč
1 100 Kč