Boháč Vlastislav
Číslo položky: 7011
Moje sledované obrazy Zátiší s ovocem
popis: Olej na sololitu, rozměr 27 x 42 cm, signováno monogramem VB vpravo dole
o autorovi: (1922-2014)
chemik a malíř. Malíř samouk a bojovník proti nacismu. Vlastním povoláním chemik jihočeské Madety, držitel několika patentů(sýr Lipno). Vystavoval jen velmi sporadicky, stále o sobě a svém díle pochyboval a tak obrazy tajil, schovával ve svém ateliéru, i když to byla díla vcelku kvalitní. Tématicky se zabýval českou, zejména jihočeskou, krajinou, sady a zahradami, venkovskou architekturou, přímořskou krajinou se zálivy, přístavy a plážemi.
Vyvolávací cena:
400 Kč
500 Kč