Šumavský Dvořák Jaroslav
Číslo položky: 6748
Moje sledované obrazy Krajina s rybníkem
popis: Olej na překližce, rozměr 43 x 55 cm
o autorovi: Datum narození: 1887 - Strakonice
Datum úmrtí: 1964 - Strakonice

Autor opony pro LD Sokola Strakonice

Akademický malíř a grafik, jeho otcem byl známý strakonický tiskař a redaktor Josef Dvořák. Po pražských studiích u prof. Václava Jansy a prof. Ferdinanda Engelmüllera působil jako asistent na malířské škole prof. Ferdinanda Engelmüllera. Roku 1924 se přestěhoval do Strakonic, kde si otevřel malířský atelier. Věnoval se celé řadě výtvarných technik od kresby, akvarelu, leptů až po olejomalbu. Svými obrazy zachytil významné památky města, kraje, městská zákoutí. Mnoho obrazů namaloval na Šumavě, kterou miloval. Proto své práce podepisoval „Šumavský“. Jeho lepty jsou u mnoha sběratelů. Ilustroval řadu knih a publikací, ať to byly odborné knihy B. Dubského, knihu F. Teplého Martin Rezek ze Strakonic. Ilustroval Dějiny Vimperka a okolí, též od F. Teplého, které vycházely dlouhou dobu v Pošumavském kraji.
Vyvolávací cena:
700 Kč
3 000 Kč