Karásek Arnošt
Číslo položky: 6949
Moje sledované obrazy Dívka s růží - Velký formát
popis: Olej na plátně, rozměry 163 x 116 cm Signováno Arnošt Karásek 1957
o autorovi: Narodil se 10. 1. 1920 v Karasině u Nového Města na Moravě a zemřel 4. 2. 1969 v Praze.

Studoval na Škole uměleckých řemesel v Brně a u prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze. V letech 1951 – 1959 byl asistentem prof. K. Svolinského, 1960 – 1962 byl členem výtvarné rady SNDK v Praze. Zajímaly ho maškarády světa, lidové pověry, obyčeje a slavnosti, s důrazem na dějovou stránku příběhu, který obraz zachycoval. Jeho tvorba je blízká insitnímu umění. Používal kombinovanou techniku, linoryt, dřevoryt, suchou jehlu a otisk.

(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
15 000 Kč