Brožík Václav - připsáno
Číslo položky: 6535
Zpět na aukce
popis: Olej na papíře nalepeno na dřevě, rozměr 23,5 x 17,5 cm
o autorovi: Narodil se 5. 3. 1851 v Železném Hamru u Třemošné a zemřel 15. 4. 1901 v Paříži.

Malíř českých dějin, historických výjevů, žánrů a podobizen, člen výtvarné generace Národního divadla v Praze.

Pocházel z nejchudších poměrů. Učil se litografem a v porcelánce. Od roku 1868 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, Drážďanech a Mnichově. V roce 1879 podnikl studijní cestu do Nizozemí, kde studoval staré vlámské a holandské malíře. Oženil se s dcerou bohatého pařížského obchodníka s obrazy. Byl povolán jako profesor na pražskou Akademii výtvarných umění a svůj čas až do smrti dělil mezi Prahu a Paříž, kde měl rodinu. Stal se nejznámějším českým malířem v Evropě poslední čtvrtiny 19. století, který jako člen Francouzského institutu vstoupil mezi „čtyřicet nesmrtelných“, což se žádnému jinému českému umělci nikdy nepodařilo. Dosáhl obrovského veřejného úspěchu. U podobizen mu šlo o věrné vystižení podoby a společenského postavení portrétovaného a ne o jeho psychologickou charakteristiku.
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
Aktuální cena:
19 000 Kč

aukce končí za
Ukončená
13.09.2018 21:38

Seznam příhozů

Častka Přihozeno
19 000,00 Kč 13.9.2018 21:34:42
18 000,00 Kč 13.9.2018 21:31:26
(limitem)
17 000,00 Kč 13.9.2018 21:31:26
16 000,00 Kč 13.9.2018 21:31:18
(limitem)
15 000,00 Kč 13.9.2018 21:31:18
14 000,00 Kč 13.9.2018 21:28:15
(limitem)
13 000,00 Kč 13.9.2018 21:28:15
12 000,00 Kč 13.9.2018 21:27:52
(limitem)
11 000,00 Kč 13.9.2018 21:27:51
10 000,00 Kč 13.9.2018 21:27:20
(limitem)
9 500,00 Kč 13.9.2018 21:27:20
9 000,00 Kč 13.9.2018 21:26:58
(limitem)
8 500,00 Kč 13.9.2018 21:26:58
8 000,00 Kč 13.9.2018 21:25:54
(limitem)
7 500,00 Kč 13.9.2018 21:24:46
7 000,00 Kč 13.9.2018 19:58:12
6 500,00 Kč 13.9.2018 13:08:20
6 000,00 Kč 12.9.2018 18:41:25
5 500,00 Kč 17.8.2018 15:51:14
5 000,00 Kč 17.8.2018 15:51:11
(limitem)
4 900,00 Kč 17.8.2018 15:51:10
4 800,00 Kč 17.8.2018 15:51:06
(limitem)
4 700,00 Kč 17.8.2018 15:51:06
4 600,00 Kč 17.8.2018 15:51:00
(limitem)
4 500,00 Kč 17.8.2018 15:51:00
4 400,00 Kč 17.8.2018 15:50:52
(limitem)
4 300,00 Kč 17.8.2018 15:50:52
4 200,00 Kč 17.8.2018 10:00:17
(limitem)
4 100,00 Kč 17.8.2018 10:00:16
4 000,00 Kč 17.8.2018 10:00:10
(limitem)
3 900,00 Kč 17.8.2018 10:00:10
3 800,00 Kč 17.8.2018 10:00:06
(limitem)
3 700,00 Kč 17.8.2018 10:00:05
3 600,00 Kč 15.8.2018 01:07:33
(limitem)
3 500,00 Kč 15.8.2018 01:07:32
3 300,00 Kč 15.8.2018 01:06:25
(limitem)
3 200,00 Kč 15.8.2018 01:06:25
3 100,00 Kč 15.8.2018 01:05:48
(limitem)
3 000,00 Kč 15.8.2018 01:05:47
2 900,00 Kč 13.8.2018 07:07:37
(limitem)
2 800,00 Kč 13.8.2018 07:07:37
2 700,00 Kč 12.8.2018 17:02:27
(limitem)
2 600,00 Kč 23.7.2018 06:40:37
2 500,00 Kč 6.7.2018 11:07:52
(limitem)
2 400,00 Kč 6.7.2018 11:07:52
2 300,00 Kč 6.7.2018 11:06:31
(limitem)
2 200,00 Kč 6.7.2018 11:06:30
2 100,00 Kč 6.7.2018 10:52:12
(limitem)
2 000,00 Kč 6.7.2018 10:52:12
1 900,00 Kč 6.7.2018 10:52:03
(limitem)
1 800,00 Kč 6.7.2018 10:52:03
1 700,00 Kč 25.6.2018 21:10:17
(limitem)
1 600,00 Kč 22.6.2018 00:48:52
1 500,00 Kč 18.6.2018 19:55:09