Brožík Václav
Číslo položky: 6536
Zpět na aukce
Moje sledované obrazy Portrét vousatého muže
popis: Olej na lepence, rozměr 40 x 29,5 cm, nerámováno
o autorovi: Narodil se 5. 3. 1851 v Železném Hamru u Třemošné a zemřel 15. 4. 1901 v Paříži.

Malíř českých dějin, historických výjevů, žánrů a podobizen, člen výtvarné generace Národního divadla v Praze.

Pocházel z nejchudších poměrů. Učil se litografem a v porcelánce. Od roku 1868 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, Drážďanech a Mnichově. V roce 1879 podnikl studijní cestu do Nizozemí, kde studoval staré vlámské a holandské malíře. Oženil se s dcerou bohatého pařížského obchodníka s obrazy. Byl povolán jako profesor na pražskou Akademii výtvarných umění a svůj čas až do smrti dělil mezi Prahu a Paříž, kde měl rodinu. Stal se nejznámějším českým malířem v Evropě poslední čtvrtiny 19. století, který jako člen Francouzského institutu vstoupil mezi „čtyřicet nesmrtelných“, což se žádnému jinému českému umělci nikdy nepodařilo. Dosáhl obrovského veřejného úspěchu. U podobizen mu šlo o věrné vystižení podoby a společenského postavení portrétovaného a ne o jeho psychologickou charakteristiku.
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
Aktuální cena:
30 000 Kč

aukce končí za
Ukončená
12.09.2018 22:17

Seznam příhozů

Častka Přihozeno
30 000,00 Kč 12.9.2018 22:13:07
28 000,00 Kč 12.9.2018 22:11:40
27 000,00 Kč 12.9.2018 22:11:35
26 000,00 Kč 12.9.2018 22:06:28
25 000,00 Kč 12.9.2018 22:06:24
(limitem)
25 000,00 Kč 12.9.2018 22:06:23
24 000,00 Kč 12.9.2018 22:06:16
(limitem)
23 000,00 Kč 12.9.2018 22:06:16
22 000,00 Kč 12.9.2018 22:05:57
(limitem)
21 000,00 Kč 12.9.2018 22:05:34
20 000,00 Kč 12.9.2018 22:05:13
(limitem)
20 000,00 Kč 12.9.2018 22:05:13
19 000,00 Kč 12.9.2018 22:04:55
(limitem)
18 000,00 Kč 12.9.2018 22:04:55
17 000,00 Kč 12.9.2018 22:04:42
(limitem)
16 000,00 Kč 12.9.2018 21:48:09
15 000,00 Kč 12.9.2018 21:48:00
(limitem)
15 000,00 Kč 12.9.2018 21:48:00
14 000,00 Kč 12.9.2018 21:07:30
(limitem)
13 000,00 Kč 12.9.2018 21:07:30
12 000,00 Kč 11.9.2018 09:30:06
(limitem)
11 000,00 Kč 11.9.2018 09:30:06
10 000,00 Kč 9.9.2018 15:06:04
(limitem)
10 000,00 Kč 9.9.2018 15:06:04
(limitem)
8 500,00 Kč 9.9.2018 09:19:00
(limitem)
8 000,00 Kč 9.9.2018 09:19:00
(limitem)
6 000,00 Kč 9.9.2018 09:13:39
(limitem)
5 500,00 Kč 8.9.2018 19:45:14
5 000,00 Kč 8.9.2018 19:45:11
(limitem)
4 900,00 Kč 8.9.2018 19:45:10
4 800,00 Kč 8.9.2018 19:45:07
(limitem)
4 700,00 Kč 8.9.2018 19:45:07
4 600,00 Kč 8.9.2018 19:45:00
(limitem)
4 500,00 Kč 8.9.2018 19:45:00
4 400,00 Kč 8.9.2018 19:44:56
(limitem)
4 300,00 Kč 8.9.2018 19:44:56
4 200,00 Kč 8.9.2018 19:44:50
(limitem)
4 100,00 Kč 8.9.2018 19:44:50
4 000,00 Kč 8.9.2018 19:44:47
(limitem)
3 900,00 Kč 8.9.2018 19:44:47
3 800,00 Kč 8.9.2018 19:44:44
(limitem)
3 700,00 Kč 8.9.2018 19:44:44
3 600,00 Kč 8.9.2018 19:44:37
(limitem)
3 500,00 Kč 8.9.2018 19:44:37
3 400,00 Kč 8.9.2018 19:44:26
(limitem)
3 300,00 Kč 8.9.2018 19:44:26
3 200,00 Kč 28.8.2018 16:14:29
3 100,00 Kč 26.8.2018 13:15:06
3 000,00 Kč 26.8.2018 13:15:03
(limitem)
3 000,00 Kč 26.8.2018 13:15:02
2 900,00 Kč 26.8.2018 13:15:00
(limitem)
2 800,00 Kč 26.8.2018 13:15:00
2 700,00 Kč 26.8.2018 13:14:56
(limitem)
2 600,00 Kč 26.8.2018 13:14:56
2 500,00 Kč 26.8.2018 13:14:51
(limitem)
2 400,00 Kč 26.8.2018 13:14:51
2 300,00 Kč 25.8.2018 17:52:00
(limitem)
2 200,00 Kč 25.8.2018 17:52:00
2 100,00 Kč 9.8.2018 18:49:19
(limitem)
2 000,00 Kč 9.8.2018 18:49:19
(limitem)
1 900,00 Kč 9.8.2018 18:48:06
(limitem)
1 800,00 Kč 9.8.2018 18:48:06
1 700,00 Kč 17.7.2018 08:28:35
(limitem)
1 600,00 Kč 17.7.2018 08:28:35
1 500,00 Kč 25.6.2018 21:02:45
(limitem)