Šimůnek Jaroslav
Číslo položky: 6747
Moje sledované obrazy Městská ulička
popis: Olej na lepence, rozměr ve výřezu 43 x 30 cm, zaskleno, datováno 1889
o autorovi: Narodil se 14. 2. 1872 v Praze-Smíchově a zemřel 23. 12. 1939 v Kouřimi.

Studoval na umělecké škole keramické ve Znojmě, potom kreslil a maloval u prof. Schönlebera v Německu. Po návratu do Prahy byl žákem Antonína Slavíčka. Řadu let vystavoval v K. J. v Praze. Jeho obrazy byly často reprodukovány ve Zlaté Praze. V roce 1922 uspořádal výstavu motivů z pražských zákoutí v Rubešově galerii. Maloval hlavně pražská zákoutí a trhy, všude mu šlo především o vystižení zvláštních krás Prahy. V roce 1930 se vrátil z delšího studijního pobytu v Cařihradě. Z 52 prací, které zde vytvořil, uspořádal soubornou výstavu „Cařihrad“.

Tomanův slovník
Vyvolávací cena:
1 200 Kč
1 600 Kč