Uiberlay Jaroslav
Číslo položky: 6752
Moje sledované obrazy Krajina se stromy
popis: Olej na sololitu, rozměr 21,5 x 60 cm, rám silně poškozen
o autorovi: Narodil se 27. 6. 1921 v Jičíně a zemřel 5. 2. 1991 v Praze.

Po studiu reálné školy pokračoval studiem kreslení u profesora Blažíčka na ČVUT. Po uzavření vysokých škol nacisty se vrátil do rodného Jičína a učil se knihkupcem. Jeho odvěká záliba v kreslení a malování jej však posléze přinutila vrátit se do Prahy ke kreslenému filmu. Po válce pokračoval v přerušeném studiu kresby, tentokrát u profesora Salcmana a od roku 1946 studoval Akademii výtvarných umění v ateliéru prof. Vlastimila Rady. Po absolvování studia vstoupil do spolku Mánes a do Umělecké besedy. Namaloval řadu zátiší a portrétů, ale jeho hlavním polem působnosti bylo krajinářství. Při výstavách, kterých uspořádal téměř 170, vystavoval především oleje. V grafice volil techniku leptu, suché jehly a litografie a přednost dával menším formátům, zejména exlibris, novoročenkám.
Vyvolávací cena:
1 800 Kč
1 900 Kč