Stuchlík Kamil (Camill)
Číslo položky: 6678
Moje sledované obrazy Dívka v holandském čepci
popis: Olej na plátně, rozměr 50 x 50 cm. Motiv holandských dívek z profilu se v tvorbě autora vyskytuje poměrně často. Velmi podobný obraz je publikovaný ve Zlaté Praze
o autorovi: Narodil se 15. 11. 1863 v Děčíně a zemřel 2. 12. 1940 v Praze. Malíř v Praze, žák pražské akademie, odtud odešel do Mnichova. Malířství se oddal původně jako nadaný diletant, až pak v Mnichově v ateliéru L. Löfftze nabyl technické jistoty a věnoval se jen umění. Pracoval v ateliérech W. Firle a C. Mayera, odkud přicházely jeho první práce do Prahy. Kolem roku 1889 byly nejčastěji reprodukovány jeho perokresby, postavy dívek v kroji, pohledy do holandských jizeb atd. Maloval především podobizny.
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
3 500 Kč

11.09.2018 20:22

3 500,00 Kč 11.9.2018 09:19:47