Koníček Oldřich
Číslo položky: 6580
popis: Olej na plátně, rozměr 94,5 x 64 cm, nerámováno
o autorovi: Narodil se 12.10.1886 v Kutné Hoře a zemřel 17.7.1932 v Žehuni.

Studoval na pražské AVU u prof. R. Otterfelda. Od roku 1910 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Inspiroval ho impresionismus a fauvismus. V roce 1919 byl v Itálii, kde maloval bojiště ze světové války pro Památník Osvobození (41 velkých obrazů). Jeho malířská tvorba byla vysoce hodnocena dobovými výtvarnými kritiky.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
11 000 Kč