Zpět na aukce Dalí Salvador
Moje sledované obrazy The Temptation of St.Anthony
popis: Litografie / ruční papír, velikost tisku 34 x 44,5 cm, signováno vpravo dole v kameni, vlevo dole číslováno,nerámováno, volný list
o autorovi: Malíř, fotograf, sochař.

Narodil se 11. 5. 1904 ve Figueres, Španělsko a zemřel 23. 1. 1989 tamtéž.

V roce 1922 Dalí odešel do Madridu, kde studoval na Škole umění San Fernando. V této době experimentoval s uměním kubismu a dadaismu, jehož jemná poetika ho zajímala celý jeho život. Na škole San Fernando se Dalí seznámil s Luisem Buñuelem a básníkem Federicem Garcíou Lorcou. Dalí nikdy tuto uměleckou školu nedokončil, neboť byl krátce před svými závěrečnými zkouškami vyhozen, protože prohlásil, že nikdo z jeho profesorů není dostatečně kompetentní k tomu, aby ho zkoušel.
Vyvolávací cena:
4 000 Kč
8 500 Kč