Piepenhagen Louisa
Číslo položky: 6429
Moje sledované obrazy Hrázděná chalupa
popis: Akvarel na ručním papíru, rozměr malby : 12 x 15 cm. Jen v paspartě , rám se nedochoval.
o autorovi: Narodila se 11. 5. 1825 v Praze a zemřela 4. 11. 1893 tamtéž.

Louisa Kannengiesser-Piepenhagenová se narodila jako nejmladší ze čtyř dětí Augusta Piepenhagena a jeho ženy Kateřiny. V letech 1825-1893 žila střídavě v Praze, na Lochotíně u Plzně a ve Vídni. Stejně jako její sestra Charlotta byla žačkou svého otce Augusta Piepenhagena. Malovala zprvu (stejně jako její sestra Charlotta) v jeho zaměření a často podle jeho vzorníků. Zobrazovala podobné záběry lesních krajin, siluet hradů a zřícenin, často za zimního počasí. Později se z otcova vlivu vymanila. S oblibou a smyslem pro humor kreslila pak akvarelovala veselé žánrové scény a karikatury. Početnou část jejích prací tvoří pohledy do šlechtických a měšťanských interiérů dokazující její kreslířský talent. Zobrazování šlechtických a měšťanských interiérů vytvořilo v 19. století specifický obor. Vypovídal o dobovém životním stylu a souvisel s preferováním rodinného a osobního života. Od roku 1866 vystavovala na výstavách Krasoumné jednoty v Praze, v roce 1870 obeslala výstavu veVídeňském domě umělců díly zaslanými z Prahy. V letech 1871-1875 obesílala pražské a vídeňské výstavy z Vídně, kde v té době žila. V letech 1876-1883 pravidelně obesílala vídeňské výstavy z Prahy. V letech 1878-1880 byla členkou Krasoumné jednoty. V roce 1884 společně se sestrou Charlottou procestovala Itálii, ve stejném čase vznikaly její pohledy na Villu d´Este, různá italská města a na benátské průplavy.

(Naděžda Blažíčková-Horová: August Bedřich, Charlotta a Louisa Piepenhagenovi)
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
2 300 Kč