Zpět na aukce Hurt Josef
popis: Olej na plátně, rozměr 69,5 x 99,5 cm Prosluněný podzimní lesní interiér s potokem je pěknou ukázkou malířovy krajinářské tvorby z dvacátých let minulého století.
o autorovi: Narodil se 11. 4. 1881 v Olešnici u Jihlavy a zemřel v dubnu 1945 v Terezínské pevnosti.

Malíř krajinář a divadelní ředitel. Studoval u S. Suchardy na UMPRUM v Praze. Navrhuje jevištní divadelní výpravy. Své motivy čerpal ze Slovenska, Moravy a Podkarpatské Rusi.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
2 200 Kč