Velčovský Josef
Číslo položky: 6409
popis: Akryl/plátno/překližka, rozměr 40 x 50 cm, signováno vpravo dole, obraz ve výborném stavu. Odhadní cena 35000 - 40000 Kč. Na poslední fotografii spolu s dalšími obrazy Josefa Velčovského z naší nabídky.
o autorovi: Narodil se 7. 10. 1945 ve Václavovicích u Frýdku.
Studoval užitou a dekorativní malbu v architektuře a propagaci u prof. V. Hrocha, J. Blažka, J. Jaška a K. Hofmana na SUPŠ v Uherském Hradišti, ateliér monumentální malby u prof. K. Součka na AVU v Praze a u S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži. Byl na stáži v Bretagni a Provenci. Věnuje se volné grafice, kresbě, knižní i časopisecké ilustraci a malbě, kde navázal na tradice české imaginativní malby.

(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
26 500 Kč