Sychra Vladimír
Číslo položky: 6481
Moje sledované obrazy Žena se slunečníkem
popis: Litografie, rozměr tiskové plochy 40 x 35 cm, zaskleno
o autorovi: Narodil se 28.1.1903 v Praze a zemřel 202.2.1963 v Praze
Studoval na pražské UMPRUM a na pražské AVU, kde ho připravoval Max Švabinský. Sám působil jako pedagog. Patřil mezi zakládající členy Spolku výtvarných umělců Mánes. Ve své tvorbě se zaměřil na krajinomalbu, zátiší a portréty. Ve dvacátých letech 20. století se věnoval tématice periférií a sociálních vyděděnců. Následovala dekáda, kdy tvořil portréty, ženské polofigury a figurální kompozice. Po druhé světové válce vytvářel monumentální kompozice a realizace. Navrhl úpravy pro interiér Karolina v Praze. V letech 1953 – 1955 vytvořil výzdobu Národního památníku na Vítkově.
Vyvolávací cena:
400 Kč
400 Kč

13.06.2018 21:09

400,00 Kč 6.6.2018 14:06:56