Zpět na aukce Kuřil Vastimil
Moje sledované obrazy Krajina u Troje
popis: Olej na lepence Rozměry : 21 x 35 cm .Signováno vpravo dole
o autorovi: Narodil se 6. 12. 1893 v Kolíně a zemřel ?

Od roku 1912 byl žákem pražské akademie. V letech 1912 – 1914, 1918 - 1920 u profesora Bukovace, v letech 1920 – 1923 byl žákem Hynaisovým. Své náměty vyhledával v Podkrkonoší i Pošumaví, na Táborsku i Sedlčansku, nejvíce však na Českomoravské vysočině. Byl interpretem zádumčivé krásy české krajiny, hlavně v pozdním létě a podzimku. Jako člen S. V. U. „Myslbek“ se účastnil všech jeho výstav.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 200 Kč