Nedbal Václav
Číslo položky: 6269
Moje sledované obrazy Obrůstající pařez
popis: Olej na překližce - 34 x 30 - Zaskleno - datováno 1937
o autorovi: Narozen 16.09.1881 Březové Hory (Příbram, Česko) - Zemřel 28.07.1953 v Praze
Malíř a pedagog.
Absolvent Uměleckoprůmyslové školy v Praze. Působil jako učitel kreslení v Březnici, Rožmitále a v Praze. Dále pak jako školní inspektor v Praze a v l. 1928-1935 v Novém Městě nad Metují, kde ho umělecky inspiroval orlický kraj. Byl zapojen do Výtvarnické družiny v Praze, kde byl řadu let jednatelem a krátce i předsedou. - Maloval krajinu Orlických hor, pražské městské motivy, portréty, květiny i zátiší. Autor portrétů bývalých rektorů UK B. Hrozného a F. Slavíka.
Vyvolávací cena:
500 Kč
2 700 Kč