Jambor Josef
Číslo položky: 6244
Moje sledované obrazy Břízky na Vysočině
popis: Akvarel, rozměr ve výřezu 26 x 26,5 cm, zaskleno, malba mírně poškozena. Signováno Jambor 1912. Ranná autorova práce z dob studií na akademii.
o autorovi: Narodil se 29. 10. 1887 v Pohledci na Moravě a zemřel 17. 9. 1964 v Tišnově.
V letech 1914-1920 byl žákem pražské Akademie výtvarných umění na speciálce profesora Švabinského. Cestoval po Jugoslavii, severní Itálii, Německu, Holandsku atd. Roku 1923 uspořádal výstavu obrazů z těchto cest a ubezpečil se tak, že česká krajina je nejkrásnější. Je přezdíván malířem Vysočiny, protože inspiraci čerpal převážně kolem své chalupy v Blatinách na Vysočině.

Vyvolávací cena:
1 800 Kč
15 000 Kč