Leták František
Číslo položky: 6223
popis: Olej na tvrdé lepence, rozměr 20 x 25 cm
o autorovi: Akademický malíř, narodil se v roce 1949 v Ústí nad Labem. Od roku 1953 žil v Litoměřicích. Byla to láska ke kreslení, která ho přivedla v r.1966 na Střední průmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově, kde si vybral obor malování, tvarování a lepení skla. Rok po absolutoriu - v r.1971 se přihlásil ke studiu na Akademii výtvarného umění v Praze u profesora Františka Jiroudka, kde se zabýval krajinomalbou. Restaurování studoval u profesora R.Ondráčka a figurální malbu u profesora K.Součka. Studia ukončil v roce 1977.

Maluje krajiny, zátiší a pražské motivy. Svá díla vystavuje v řadě galerií v ČR i v zahraničí -Japonsku, Řecku, na Kypru atd..
Vyvolávací cena:
800 Kč
1 000 Kč