Souček Karel (Bor)
Číslo položky: 6229
Moje sledované obrazy Jaro v Hřebečníkách
popis: Olej na plátně, rozměr 60 x 50 cm, datováno 1980
o autorovi: Narodil se 16. 9. 1915 v Kročehlavech u Kladna a zemřel 26. 11. 1982 v Kladně.
Malíř, grafik, ilustrátor a pedagog.
Byl žákem umělecko průmyslové školy v Praze a Akademie výtvarného umění v Praze. V padesátých letech musel odejít z místa asistenta profesora Vlastimila Rady na pražské Akademii, Václav Rabas mu obstaral místo v Rakovníku na Střední všeobecně vzdělávací škole, kde se na čas stal profesorem výtvarné výchovy. Od roku 1958 vedl atelier na Akademii výtvarných umění v Praze, kde byl v letech 1967-1969 rektorem. Maloval obrazy pasáží, obchodů a dílen, plných rušného života. Tvořil i motivy z cest po evropských hlavních městech. Významný byl i tzv. Quijotovský cyklus.

(Tomanův slovník, Wikipedie)
Vyvolávací cena:
20 000 Kč
20 000 Kč

24.04.2018 21:30

20 000,00 Kč 24.4.2018 21:24:50