Schadt Karel - Připsáno
Číslo položky: 6064
popis: Olej na plátně, rozměr 100 x 139,5 cm, nesignováno
o autorovi: Narodil se 20. 11. 1888 v Příbrami a zemřel 1955.

Malíř krajinář.

Byl žákem Al. Kalvody. Vystavoval v Praze i ve Vídni. Do roku 1943 uspořádal přes 30 výstav svých obrazů. Studijní cesty pořádal po Jugoslavii, Německu, byl v Paříži a procestoval Itálii. Později nejraději pracoval v Tatrách, kde vznikla většina jeho obrazů. Vystavoval v Praze, Pardubicích, Příbrami, Třeboni, Písku, Plzni, ale i v Košicích, Užhorodě a Trenčíně.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
3 000 Kč
4 600 Kč