Novák Láďa
Číslo položky: 6099
popis: Olej na lepence, rozměr 27,5 x 16,5 cm
o autorovi: (1865 - 1944)
Narodil se 7. 10. 1865 v Praze a zemřel 16. 1. 1944 v Praze. Žák pražské akademie, odtud vstoupil na pražskou techniku. V malířstí mu byli učiteli Petr Maixner a Karel Javůrek, vzory mu byli Aleš a Schwaiger. Z počátku kreslil akvareli, později maloval i olejové obrazy, kreslil a maloval návrhy pro sgrafita, malby na skle.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
6 000 Kč