Hudeček František
Číslo položky: 6233
Moje sledované obrazy Ženský akt s fialovým pozadím
popis: Olej na lepence, rozměr 34,5 x 15 cm, nesignováno. Jedná se o protějšek k signovanému obrazu z předchozí aukce
o autorovi: Narodil se 7. 4. 1909 v Němčicích u Holešova a zemřel 13. 5. 1990 v Praze.
Malíř a grafik.
Studoval uměleckou průmyslovou školu v Praze v letech 1928-1931. Vystavoval od roku 1932 a zúčastnil se například výstavy Skupiny 1943. V lednu roku 1946 vystavoval v kabině grafického umění ve Spálené ulici v Praze padesát litografií, suchých jehel a dřevorytů. V lednu 1947 vystavoval ve Vilímkově galerii soubor kreseb a menších malířských prací.
(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
14 000 Kč