Bárta Josef
Číslo položky: 6216
Moje sledované obrazy Prosluněný les
popis: Olej na plátně, rozměr 65 x 92,5 cm, nerámováno. Podle obrazu profesora J.Mařáka.
o autorovi: Narodil se 14. 6. 1864 v Praze a zemřel 15. 3. 1919.

Malíř a grafik.

Byl žákem Pirnera a od roku 1896 Mařáka na pražské Akademii. V grafice si všímal nejen přírodních subjektů, ale i portrétů, které dělal barevným leptem. Tvořil portréty, mnohé dětské podobizny, krajiny. V roce 1908 vystavoval i své olejomalby.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
10 100 Kč