Hochman Bohumír Bob
Číslo položky: 19354
Zpět na aukce
popis: Konvolut čtyř kreseb, rozměry 35 x 8 cm, 23 x 17,5 cm, 32,5 x 24 cm a 42,5 x 30,5 cm, volné listy
o autorovi: český malíř, ilustrátor, sochař, hudebník.
Narozen 1958 v Jičíně. Absolvoval SUPŠ pro zpracování kovů a drahých kamenů v Turnově pod vedením sochařky Aleny Zetové. Od roku 1979 žije a tvoří v Praze. Bob Hochman je všestranný umělec. Zabývá se kaligrafií, asambláží, plastikou, bodypaintingem, experimentální malbou, ilustrací, šperkem a kromě toho se jako kytarista věnuje hudbě.

Jeho tvorba byla prezentována na více než dvou stovkách individuálních a společných výsta (Praha, Berlín, Mnichov, Vídeň ...). Je zastoupen v soukromých sbírkách po celém světě. Součástí některých jeho výstav a dalších projektů je jeho poezie, body art a improvizace v různých rovinách hudby a zpěvu.

Jeho ilustrace a práce byly otištěny v časopisech Reflex, Ty a Já, Mladý svět, Dotek, Prestige, Playboy, Hustler, Obsession, Regena, Flirt, Leo, Ring, Piknik, Strip, Escort, Promi, Fontána, Šťastný Jim a dalších. Ilustroval povídky Dostaveníčko na štaflu Jířího Pavla, básně Emoce na houpačce Věry Kulišové, Kytici K. J. Erbena, povídku Dona Maria Ladislava Klímy, sbírku textů Miláčku Ivana Hlase atd.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
Aktuální cena:
1 000 Kč

aukce končí za
19.02.2024 20:30

Pro přihazování se musíte přihlásit