Zpět na aukce Trefil Václav
Moje sledované obrazy Kvetoucí strom
popis: Olej na plátně, rozměr 50 x 65 cm. Signováno V.Trefil 1945
o autorovi: Narodil se 28. 9. 1906 v Henčlově u Přerova a zemřel v roce 1989.

V letech 1925 - 1931 byl žákem pražské Akademie u prof. Nejedlého. Podnikl studijní cesty po Francii, Korsice, Itálii a Německu. Maloval zátiší a krajiny ve způsobu moderního realismu. Později i figurální malby, čerpajících z polních prací. Vystavoval pravidelně v Olomouci, Zlíně, Prostějově a Praze.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
4 000 Kč
4 000 Kč

24.04.2018 19:46

4 000,00 Kč 30.3.2018 20:41:19