Ullik Hugo
Číslo položky: 6131
Moje sledované obrazy Večer na jezeře
popis: Olej na plátně, rozměr 31 x 39 cm, datováno 1874 .Původní plátno podloženo dalším plátnem a napnuto na novějším blindrámu. Nově rámováno. Odhadní cena 80000 - 100000 Kč
o autorovi: Narodil se 14. 5. 1838 v Praze a zemřel 9. 1. 1881 také v Praze.

Malíř krajin a dekorací.

V letech 1854 až 1861 byl žákem pražské akademie u Maxe Haushofera a v letech 1871 až 1874 studoval v Mnichově v krajinářské škole Eduarda Schleicha. V Mnichově zůstal až do roku 1877. Po návratu do Prahy si přivydělával jako malíř divadelních dekorací. Již v roce 1868 vytvořil pro ochotnický divadelní spolek v Berouně oponu s pohledem na město, dekorace později maloval i pro divadla v Plzni a Bratislavě. Roku 1878 se konala v jeho výpravě premiéra Smetanova Tajemství. Živil se také ilustracemi pro časopisy Květy a Světozor. V námětu i barvě vycházel z romantické a náladové německé krajinomalby.
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
21 000 Kč