Moje sledované obrazy Zátiší s ovocem
popis: Akvarel na papíře, rozměr 37 x 56, datováno 1953, zaskleno
o autorovi: Malíř, grafik, sochař a ilustrátor.
Narodil se 16. 11. 1898 v Praze a zemřel 9. 1. 1995 v Praze.
Vyučil se řezbářem v otcově dílně na Starém Městě, v letech 1914 – 1916 studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u profesora E. Dítěte. Po přerušení studia vojenskou službou, pokračoval v ateliéru V. H. Brunnera. V letech 1921- 1924 navštěvoval grafickou speciálku Maxe Švabinského na AVU. V letech 1923 – 1926 byl členem Umělecké besedy, 1926 členem SVU Mánes. V roce 1937 vystavoval na čs. expozici v Galerii Charpentier v Paříži a získal Grand Prix. Společně s přítelem J. Laudou je autorem monumentální plastiky Přepadení Československa, určené pro Světovou výstavu v New Yorku. V letech 1946 – 1958 byl docentem UMPRUM v Praze. V roce 1962 se po několikerém přerušení vrátil k sochařské práci. V jeho díle nacházíme mimo kreseb a grafik příležitostně i díla monumentální (vitráže, gobelíny, spolupráce s architekturou). Jeho díla jsou v majetku NG Praha, MG Brno, GVU Ostrava, GVU Zlín.

(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
3 000 Kč
11 000 Kč