Vojtek Antonín
Číslo položky: 17568
Moje sledované obrazy Vzpomínka na krajinu u Strachotína
popis: Olej na plátně, rozměry: 50 x 65 cm
o autorovi: Antonín Vojtek
1934 Malíř, grafik, galerista, pedagog. Studoval na PedF UJEP v Brně. Výtvarně se vzdělával soukromě. Od r. 1979 ve svobodném povolání. V 70. letech maloval op-artové geometrické vize, poté malířskou i grafickou tvorbu spojil s krajinou, na přelomu století přešel k figurální tvorbě. Ilustroval řadu knih, přispíval do časopisů. R. 1992 otevřel první soukromou galerii na Břeclavsku. Jeho práce jsou zastoupeny v českých regionálních galeriích, ale také v Musée d´Art Naif Max Fourny Paris a v Českém kulturním středisku v Houstonu (USA).
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
23 600 Kč