Dupré Julien
Číslo položky: 17591
Moje sledované obrazy Krajina se stromy
popis: Olej na lepence,fixováno na dřevo, rozměr 10,5 x 18 cm. poškozeno
o autorovi: Julien Dupré (18. března 1851 † 16. dubna 1910) byl francouzský malíř.
Dupré byl synem klenotníka Jeana-Marie Pierra Dupré a jeho manželky Marie-Madeleine Pauline Célinie Bouillé, jejichž rodinný podnik zdědil a pokračoval. Po německo-francouzské válce v roce 1870 a s ní spojeném uzavření obchodu navštěvoval večerní kurzy na École nationale supérieure des arts décoratifs. Poté studoval na pařížské Akademii výtvarných umění u Isidora Pilse (1813–1875) a Henriho Lehmanna (1814–1882). V polovině roku 1870 odcestoval do Pikardie, kde se v roce 1876 stal žákem svého nevlastního otce Désiré Françoise Laugée (1823–1896), jehož dceru Marii Eléonore Françoise si později vzal.
Julien Dupré maloval především scény ze života farmářů v Normandii a Bretani ve stylu Jeana-Françoise Milleta a Julese Bretona. Byl jedním z nejlepších malířů zvířat své doby. Dupré vystavoval svá díla na pařížských salonech, v roce 1889 obdržel zlatou medaili na Světové výstavě v Paříži a v roce 1892 byl uveden do Čestné legie. Jeho obrazy byly vysoce ceněny ve Spojených státech a jsou ve sbírkách několika amerických muzeí.
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
2 300 Kč