Komínek Rudolf
Číslo položky: 16956
Moje sledované obrazy Žena na mořském útesu
popis: Olej na plátně, rozměr 49 x 69,5 cm, řezaný rám poškozen
o autorovi: 8. března 1885 Praha – 29. ledna 1959
Byl český akademický malíř, restaurátor a ilustrátor.
V letech 1902-1906 studoval na pražské Malířské akademii u profesora Hanuše Schwaigera. Maloval portréty a ženské akty. Ilustroval zejména knihy pro mládež, pro nakladatelství v Praze. Zabýval se restaurováním starých obrazů ve šlechtických palácích a zámcích, Restauroval rovněž obrazy v několika pražských kostelech a dalších místech.

Vystavoval svá díla opakovaně v Rubešově a v Součkově galerii v Praze.
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
20 500 Kč