Herbst Jaroslav
Číslo položky: 16876
Moje sledované obrazy Veltrusy - Zámeček přátelství
popis: Olej na lepence, rozměr 61 x 48 cm, zaskleno, rám poškozen
o autorovi: Narodil se 1. 7. 1887 v Dušníkách nad Vltavou a zemřel v roce 1971.
Malíř, sochař, řezbář, strojní inženýr.
Studoval na vysokém účení technickém v Praze strojní a později stavební inženýrství. Jako malíř je samouk. Ve Francii se seznámil s poimpresionisty, kteří na něj mocně zapůsobili. Vystavoval například v galerii Dr. Feigla v Praze v roce 1934 a v roce 1937 v K. J. v Praze.
Jaroslav Herbst svým pojetím malby jedinečnou variantu expresionismu založenou na výrazných světelných a barevných kontrastech a prostorové koncepci odvozené z kubismu. Jeho dílo, poprvé veřejně prezentované výstavou v Galerii Dra Feigla v Praze v roce 1934, vzbudilo nečekaný ohlas a příznivou odezvu kritiky. Další Herbstovu výstavu uspořádal Feigl v roce 1937, pak malíř opět upadl v zapomnění. Teprve v roce 1995 jej připomenula výstava v Galerii Ztichlá klika v Praze a článek se sérií reprodukcí v časopise Revolver revue z téhož roku. Vystaveno: Jaroslav Herbst, XXVI. výstava Galerie Dra Feigla, Praha 1934
Vyvolávací cena:
1 800 Kč
1 800 Kč

10.04.2023 21:24

1 800,00 Kč 10.4.2023 21:03:05