Hudeček Stanislav
Číslo položky: 16846
Moje sledované obrazy Mořské útesy
popis: Olej na plátně, rozměry: 52 x 74 cm, rám mírně poškozen
o autorovi: Stanislav Hudeček
Narodil se 26.3.1872 v Gdow (dnešní Polsko) a zemřel 15.4.1947 v Novém Bydžově.
Studoval na pražské Akademii výtvarného umění. Od roku 1908 žil v Novém Bydžově. Ilustroval knihy Dumase, Huga, Tolstého, Erbena a jiných. Maloval krajiny a podobizny. Jeho jménem byla na Pražském předměstí v Novém Bydžově pojmenována ulice.
Díla Stanislava Hudečka jsou vystavena v městském muzeu v Novém Bydžově.
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
1 800 Kč