Plocek Vladimír
Číslo položky: 16854
Zpět na aukce
Moje sledované obrazy Vesnice s kostelem
popis: Olej na plátně, rozměr 49,5 x 69,5 cm
o autorovi: Mgr. VLADIMÍR PLOCEK se narodil 30. prosince 1930 v Rychnově nad Kněžnou. Je absolventem reálného gymnázia v Kostelci nad Orlicí. V mládí bydlel na Polomi, později na Sudslavi, vyrůstal v rodině učitele. Po vystudování Pedagogické fakulty v Hradci Králové, obor matematika, výtvarná výchova, učil v Potštejně a potom na druhém stupni základních škol v Doudlebách nad Orlicí a Kostelci nad Orlicí. Žije v Potštejně, kde provozuje vlastní galerii „P“. Malování se věnuje od svých dvaceti let. První samostatnou výstavu měl v Potštejně v roce 1977.

Na jedné z mnoha vernisáží společně s manželi Nováčkovými - majitelé Zámku Potštejn
Autor s manželkou a Nováčkovými
Způsob malby se měnil. Od převážně realistické malby přešel k větším plochám, barevně jednotně ztvárněných. K malbě používá špachtli. Rád zobrazuje okolí svého bydliště v grafických technikách, převážně suché jehly. Autorovo bydliště má vliv na jeho tvorbu. VLADIMÍR PLOCEK maluje převážně krajinu, vyhledává detaily, milá zákoutí. Má rád hladinu Orlice, střechy venkovských stavení, skromné a přitom krásné. Malíř si upřímně zamiloval ten krásný kout země pod potštejnským hradem. Častá kombinace modří a hnědí, zemitost a oblačnost, pronikání pod povrch věcí, to vše směřuje k postižení toho nejpodstatnějšího charakteru krajiny, krajiny zamyšlené, niterné hluboce přátelské.

Mgr. VLADIMÍR PLOCEK je členem Unie výtvarných umělců v Hradci Králové a od roku 2007 též členem Klubu přátel umění Ústí nad Orlicí. Pravidelně se zúčastňuje regionálních výstav
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
Aktuální cena:
1 000 Kč

aukce končí za
04.04.2023 21:30

Pro přihazování se musíte přihlásit

Seznam příhozů

Častka Přihozeno
1 000,00 Kč 28.2.2023 19:34:08