Dirk van Oosterhoudt
Číslo položky: 17403
popis: Olej na dřevě rozměry: 42 x 52 cm. Deska zpevněna roštem, poškozený rám
o autorovi: (1756-1830)
Holandský malíř Dirk van Oosterhoudt byl ve své době známým a vysoce ceněným umělcem. Vzdělání získal na Akademii v Düsseldorfu.
Van Oosterhoudt maloval krajiny se zvířaty, populární žánr v té době. Umělci se vydali do Itálie, aby se inspirovali slunečním světlem. Říkalo se jim Italové. Není známo, zda Dirk odešel do Itálie. Možná viděl italizační vlivy u kolegů malířů.
Kromě krajin kreslil a maloval portréty, ztvárnění zvířat a postav. V roce 1818 obdržel za svou práci motivační prémii deset dukátů od Nederlandsche Huishoudelijke Maatschappij. Jeho práce byly prezentovány na výstavách Living Masters. Jeho práce je součástí sbírek mnoha sbírek mezi jinými i muzea Rijksmuseum Amsterdam.
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
16 000 Kč