Liebscher Adolf
Číslo položky: 17409
Moje sledované obrazy Smutno mi, Bože
popis: Olej na plátně, rozměry: 78 x 51 cm. Publikováno - vyšlo jako pohlednice viz. foto
o autorovi: Narodil se 11. 3. 1857 v Praze a zemřel 11. 6. 1919 v Potštejně.
Patřil mezi umělce známe pod označením "generace Národního divadla", byl jedním z nejpopulárnějších umělců 80. a 90. let 19. století. Byl bratrem Karla Liebschera. Vystudoval v Praze českou reálku, po níž navštěvoval tříletý kurz pro učitele kreslení ve Vídni. Upozornil na sebe účastí v soutěži na výzdobu foyeru Národního divadla, v níž dostal druhou cenu a jeho lunety byly umístěny na chodbě, vytvořil zde osm lunetových alegorií dramatických umění. Poté strávil několik měsíců v Itálii a od roku 1879 byl učitelem kreslení na pražské technice. Vytvářel dekorativní malby a historické kompozice, zajímal se o folklórní malbu. Jeho kresby často vycházely v populárních dobových časopisech, jako např. Světozor nebo Zlatá Praha. Jeho ilustrace se objevovaly v mnoha albech, básnických sbírkách či románech. Svou tvorbu založil na pečlivém studiu a vyjadřoval se efektivní, dramaticky živou kresbou.
Vyvolávací cena:
9 000 Kč
41 000 Kč