Schovánek Emil
Číslo položky: 17337
Moje sledované obrazy Tyrkysové moře
popis: Olej na plátně, rozměry: 62,5 x 77,5 cm, nerámováno. Svěží malba s malířova pobytu na Jadranu.
o autorovi: Emil Schovánek
Narodil se 10. 9. 1885 v Praze a zemřel 11. 7. 1947 tamtéž.
Byl žákem akademie výtvarného umění v Praze u profesora Bukovace a ve speciálce profesora Hynaise. Již v prvním roce na akademii obdržel Hlávkovo studijní stipendium. Po absolvování mu bylo uděleno cestovní stipendium do Jugoslávie a Itálie a roku 1913 do Paříže. Maloval s oblibou podobizny, žánry, akty, květinová zátiší a moře, jež studoval při svých častých výletech na Jadran. V jeho jasných, jásavých barvách je patrný vliv jeho učitelů Bukovace a Hynaise.
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
6 000 Kč