Brožík Václav
Číslo položky: 17273
Zpět na aukce
Moje sledované obrazy Dívky s medailonkem
popis: Olej na dřevě, rozměry: 63 x 43 cm, rozměry včetně rámu: 90 x 74 cm. Zaskleno, zlacený rám. Na rubu pečeť- Z umělecké pozůstalosti Václava Brožíka.
o autorovi: Narodil se 5. 3. 1851 v Železném Hamru u Třemošné a zemřel 15. 4. 1901 v Paříži.

Malíř českých dějin, historických výjevů, žánrů a podobizen, člen výtvarné generace Národního divadla v Praze.

Pocházel z nejchudších poměrů. Učil se litografem a v porcelánce. Od roku 1868 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, Drážďanech a Mnichově. V roce 1879 podnikl studijní cestu do Nizozemí, kde studoval staré vlámské a holandské malíře. Oženil se s dcerou bohatého pařížského obchodníka s obrazy. Byl povolán jako profesor na pražskou Akademii výtvarných umění a svůj čas až do smrti dělil mezi Prahu a Paříž, kde měl rodinu. Stal se nejznámějším českým malířem v Evropě poslední čtvrtiny 19. století, který jako člen Francouzského institutu vstoupil mezi „čtyřicet nesmrtelných“, což se žádnému jinému českému umělci nikdy nepodařilo. Dosáhl obrovského veřejného úspěchu. U podobizen mu šlo o věrné vystižení podoby a společenského postavení portrétovaného a ne o jeho psychologickou charakteristiku.
Vyvolávací cena:
50 000 Kč
Aktuální cena:
852 000 Kč

aukce končí za
Ukončená
06.02.2023 19:26

Seznam příhozů

Častka Přihozeno
852 000,00 Kč 6.2.2023 19:22:45
802 000,00 Kč 6.2.2023 19:21:23
752 000,00 Kč 6.2.2023 19:18:22
702 000,00 Kč 6.2.2023 19:17:42
652 000,00 Kč 6.2.2023 19:16:05
602 000,00 Kč 6.2.2023 19:11:21
552 000,00 Kč 6.2.2023 19:06:53
502 000,00 Kč 6.2.2023 19:06:33
492 000,00 Kč 6.2.2023 19:06:25
482 000,00 Kč 6.2.2023 19:06:08
472 000,00 Kč 6.2.2023 19:05:42
462 000,00 Kč 6.2.2023 19:05:37
452 000,00 Kč 6.2.2023 19:05:26
442 000,00 Kč 6.2.2023 19:05:22
432 000,00 Kč 6.2.2023 19:05:09
422 000,00 Kč 6.2.2023 19:04:57
412 000,00 Kč 6.2.2023 19:03:33
402 000,00 Kč 6.2.2023 19:03:05
392 000,00 Kč 6.2.2023 19:01:49
382 000,00 Kč 6.2.2023 19:01:47
372 000,00 Kč 6.2.2023 19:01:43
362 000,00 Kč 6.2.2023 19:01:38
352 000,00 Kč 6.2.2023 19:01:21
342 000,00 Kč 6.2.2023 18:50:55
332 000,00 Kč 6.2.2023 18:49:30
322 000,00 Kč 6.2.2023 18:47:32
312 000,00 Kč 6.2.2023 16:02:38
302 000,00 Kč 6.2.2023 12:56:38
292 000,00 Kč 6.2.2023 09:58:17
282 000,00 Kč 6.2.2023 00:25:26
272 000,00 Kč 5.2.2023 20:12:48
262 000,00 Kč 15.1.2023 00:19:33
252 000,00 Kč 15.1.2023 00:19:30
(limitem)
251 000,00 Kč 15.1.2023 00:19:30
241 000,00 Kč 15.1.2023 00:19:24
(limitem)
231 000,00 Kč 15.1.2023 00:19:24
221 000,00 Kč 11.1.2023 13:22:47
211 000,00 Kč 4.1.2023 16:47:24
201 000,00 Kč 2.1.2023 17:28:24
191 000,00 Kč 1.1.2023 00:18:18
181 000,00 Kč 28.12.2022 14:30:57
171 000,00 Kč 14.12.2022 17:41:55
161 000,00 Kč 14.12.2022 17:41:23
(limitem)
160 000,00 Kč 14.12.2022 17:41:23
150 000,00 Kč 14.12.2022 11:15:20
(limitem)
140 000,00 Kč 14.12.2022 11:15:20
130 000,00 Kč 13.12.2022 16:13:33
(limitem)
120 000,00 Kč 11.12.2022 15:10:28
110 000,00 Kč 6.12.2022 15:03:50
(limitem)
105 000,00 Kč 6.12.2022 15:03:50
(limitem)
95 000,00 Kč 3.12.2022 21:15:15
(limitem)
90 000,00 Kč 29.11.2022 22:05:33
85 000,00 Kč 29.11.2022 12:51:11
80 000,00 Kč 20.11.2022 17:30:33
75 000,00 Kč 17.11.2022 16:17:35
70 000,00 Kč 14.11.2022 18:08:28
65 000,00 Kč 14.11.2022 08:09:00
60 000,00 Kč 13.11.2022 17:48:20
55 000,00 Kč 13.11.2022 16:36:42
50 000,00 Kč 13.11.2022 13:46:05