Nicol Erskine
Číslo položky: 17281
popis: Olej na plátně, rozměry: 68 x 55,5 cm
o autorovi: Erskine Nicol RSA ARA (3. července 1825 – 1904) byl skotský malíř postav a žánrů.
Narodil se v Leith dne 3. července 1825 jako nejstarší syn Jamese Main Nicola a jeho manželky Margaret Alexanderové.
Po počátečním vyučení dekoratérem se obrátil k umění. Byl studentem Trustees' Academy na Picardy Place v Edinburghu, kde studoval u Sira Williama Allana a Thomase Duncana. Po získání kvalifikace zpočátku učil jako Art Master na staré Leithské střední škole.
Nicol učil v irském Dublinu v letech 1845–50, na vrcholu irského hladomoru, a ztotožňoval se s útlakem irského lidu a velká část jeho práce zobrazuje křivdy způsobené irskému obyvatelstvu během 19. století.Stejně jako každodenní irský život
V roce 1850 se přestěhoval zpět do Edinburghu. Bydlel na 1 Blenheim Place, pěkném georgiánském bytě na vrcholu Leith Walk. V roce 1851 byl jmenován členem Královské skotské akademie a v roce 1859 akademikem.
Nicol vystavoval na Královské akademii a v roce 1866 byl jmenován členem Královské akademie. Vystavoval také v Royal Hibernian Academy a British Institution.
V roce 1862 opustil Edinburgh a přestěhoval se do St John's Wood v Londýně, poté se v roce 1864 přestěhoval na 24 Dawson Place v západním Londýně. Koupil si také studio v Clonavě v hrabství Westmeath v Irsku a užíval si tam dokončovací plátna, dokud ho špatný zdravotní stav nedonutil omezit cestování. K dokončení svých děl poté použil nepoužívaný kostel v Pitlochry.[8]
Zemřel v The Dell, Feltham v Middlesexu, dne 8. března 1904.Je pohřben se svou druhou manželkou v Rottingdean.
V roce 1905 uspořádala Královská skotská akademie vzpomínkovou výstavu.
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
5 000 Kč

06.02.2023 20:12

5 000,00 Kč 13.11.2022 14:35:03