Černovická Luisa
Číslo položky: 16489
popis: Olej na plátně, rozměr 65,5 x 50,5 cm, nerámováno
o autorovi: Narodila se 1. 1. 1903 v Rožnově u Valašského Meziříčí a zemřela roku 2008.
Malířka a sochařka.
Navštěvovala Školu uměleckých řemesel v Brně (malířskou speciálku profesora Fr. Süssera a sochařskou speciálku profesora Jana Lichtága), potom u Rud. Vejrycha a na ukrajinské akademii výtvarných umění v Praze. Pořádala studijní cesty po Itálii a Jugoslávii. Zaměřovala se především na figurální, lidový folklor, podobizny a květinová zátiší.
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
2 000 Kč

15.02.2023 19:26

2 000,00 Kč 13.1.2023 11:14:02