Mednyánszky László Ladislav
Číslo položky: 16503
Moje sledované obrazy Podvečerní krajina
popis: Olej na plátně, Nesignováno, rozměr 26,8 x 42,2 cm, přiložen znalecký posudek + restaurátorská analýza rozpustnosti barev
o autorovi: Narodil se 23. 4. 1852 v Beckově a zemřel 17. 4. 1919 ve Vídni v Rakousku.

Slovensko-maďarský malíř, uznávaný krajinář, stoupenec barbizonské školy a impresionismu.

V letech 1864–1865 mu dával soukromé hodiny malířství vídeňský akvarelista Thomas Ender. Po maturitě získal umělecké vzdělání na Akademie der bildenden Künste v Mnichově u Alexandera Strähhubera a Otty Seitze (1872 –1874) a na École des Beaux-Arts v Paříži u Isidora Pilse (1874 – 1875). V roce 1875 poprvé navštívil Barbizon, kde se spřátelil s László Paálem, Karlem Bodmerem, Odilonem Redonem a dalšími malíři. V Paříži měl ateliér na Montmartru a působil zde do roku 1878. V roce 1977 poprvé navštívil maďarský Szolnok, kde se seznámil s Augustem Pettenkofenem a Tinou Blau. Absolvoval také studijní cestu do Itálie (1977–1978). Do Paříže se vrátil znovu v letech 1889–1891 a 1896–1897. Střídal také další místa pobytu: v Beckově, ve Střížkách, pronajímal si ateliéry v Budapešti a ve Vídni a pohyboval se i v jižnějších městech rakousko-uherské monarchie. I přes svůj vysoký věk dobrovolně narukoval na frontu první světové války jako vojenský malíř.
Vyvolávací cena:
35 000 Kč
44 000 Kč