Honsa Jan - označeno
Číslo položky: 16608
Moje sledované obrazy Horská chalupa
popis: Olej na lepence, rozměr 24 x 31 cm
o autorovi: Narodil se 8. 6. 1876 v Tisové u Vysokého Mýta a zemřel 9. 9. 1937 v Poličce

V letech 1893 - 1898 studoval na pražské Akademii u Julia Mařáka. Po vojenské službě dokončil studia u Antonína Slavíčka v roce 1899. Účastnil se školních exkurzí do Zákolan, na Okoř, do Lochovic. Roku 1903 dostal Hlávkovo cestovní stipendium a odjel s Františkem Tavíkem Šimonem do Praříže, na zpáteční cestě navštívil Basilej, Kostnici a Mnichov. Roku 1904 mu byla udělena bronzová medaile na světové výstavě v St. Louis za obraz "Letní odpoledne". V roce 1909 měl první samostatnou výstavu v Praze. Od roku 1910 se zabýval také grafikou, zejména dřevorytem. V roce 1911 jel na stipendijní cestu do Německa a Paříže, navštívil i Holandsko. Působil střídavě v Praze a Běstovicích. Náladové krajiny z konce 90. let 19. soletí přecházejí po roce 1900 ke stylizované, dekorativní tvorbě.

(Julius Mařák a jeho žáci, katalog k výstavě)
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
2 500 Kč

14.02.2023 20:52