Bureš Josef
Číslo položky: 17233
popis: Olej na plátně, rozměry: 73,5 x 59 cm, nerámováno
o autorovi: Narodil se 5.6.1889 v Chrudimi a zemřel 5.6.1969 v Domažlicích.

Soukromě studoval u Karla Reisnera a Karla Raška, ve studiu malířství pokračoval na pražské Akademii výtvarného umění, kde byl žákem prof. Bukovace, Schwaigera a Ottenfelda. Věnoval se portrétní malbě, zobrazoval rázovité postavy z chodských vesnic a z Domažlic.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
8 600 Kč