Poš Petr
Číslo položky: 17188
Moje sledované obrazy Bota jménem Melichar - Originál návrh
popis: Originál návrh plakátu. Tuš, akvarel nerámováno, rozměry: 18,5 x 13 cm. Na posledním, ilustračním fotu realizovaný plakát (není součástí aukce)
o autorovi: Poš, Petr. Narozen 2. ledna 1944 v Praze. Zemřel 1.5.2015. Grafik, ilustrátor, autor animovaných filmů a výstavní designér.
Studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole (1958-1962) a Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (1962-1968; Adolf Hoffmeister) a na Académie Royale des Beaux-Arts v Bruselu (1982; Roger Dewint). V letech 1990-1993 pedagogicky působil na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Samostatně vystavuje od roku 1968, kolektivně od roku 1984. V letech 1962-1989 vytvořil třiapadesát filmových plakátů.
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
2 000 Kč

07.02.2023 21:46