Vaca Karel
Číslo položky: 17187
Moje sledované obrazy Markýz de Grilo - Originál návrh
popis: Originál návrh plakátu. Akvarel, nerámováno, rozměry: 55,5 x 38,5 cm. Na posledním, ilustračním fotu realizovaný plakát (není součástí aukce)
o autorovi: Narodil se 21. 7. 1919 v Prostějově a zemřel 31. 3. 1989 v Praze
Malíř, Malíř, grafik a scénický výtvarník.
Byl členem legendární skupiny Trasa. Realizoval více než 870 scénických výprav a je znám řadou divadelních plakátů. Od šedesátých let se věnoval soustavně malířské činnosti. V obrazech se projevoval jako harmonický kolorista a jeho obrazy nepřestaly být sdělné i v době, kdy přešel k abstrakci. Od sedmdesátých let prakticky nevystavoval. Jeho díla dodnes přitahují vyváženou kompozicí tvořenou z barevných ploch a jistou melancholií.
Vyvolávací cena:
3 000 Kč
3 100 Kč