Dvořák Bohuslav (Baťka)
Číslo položky: 17021
Zpět na aukce
Moje sledované obrazy Políčka pod strání
popis: Olej na plátně, rozměry: 40 x 52 cm
o autorovi: Dvořák Bohuslav (Baťka) Narodil se 30. 12 1867 v Praze a zemřel v roce 1951.
V roce 1889 vstoupil do krajinářské školy prof. Julia Mařáka na akademii výtvarného umění v Praze. S Panuškou a Plaškem se octl poprvé v Podkrkonoší. Touha po realističtějším malování a barevnější paletě po způsobu Chittussiho ho zavedla spolu s Kavánem a Holubem do Železných hor. Dvořák vystihuje barvou i stavbou obrazu všechny příznačné složky chudého podhorského kraje a jeho ovzduší s vysokým nebem, putujícími oblaky, břízami, jeřáby a kvetoucími loukami. V roce 1941 dostal státní národní cenu za životní dílo. V odborných kruzích mykologických je vysoko ceněn jako malíř českých hub. Přestože jeho začátky jednoznačně konturový realismus, nezapře již v žákovských pracích schopnost vystihnout náladu místa. Subjektivismus převažuje v několika výsostných dílech přelomu století (zejména v drobných studiích z parků a zahrad), úroveň tehdejší tvorby posiluje zákonitě společný ateliér se Slavíčkem a pečlivé sledování pražského uměleckého dění. Po roce 1900 se přiklání k dekorativnímu krajinářství. Po roce 1905 se jeho krajinářská tvorba ustaluje na vyvážené formulaci motivu v realistickém ztvárnění, s výrazným barevným koloritem a v jakémsi gobelínovém ornamentu.
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
Aktuální cena:
140 300 Kč

aukce končí za
Ukončená
06.02.2023 20:32

Seznam příhozů

Častka Přihozeno
140 300,00 Kč 6.2.2023 20:28:53
130 300,00 Kč 6.2.2023 20:25:38
120 300,00 Kč 6.2.2023 20:21:52
110 300,00 Kč 6.2.2023 20:21:25
100 300,00 Kč 6.2.2023 20:20:49
95 300,00 Kč 6.2.2023 20:20:38
(limitem)
90 300,00 Kč 6.2.2023 20:18:57
85 300,00 Kč 6.2.2023 20:18:42
80 300,00 Kč 6.2.2023 20:17:57
75 300,00 Kč 6.2.2023 20:17:34
70 300,00 Kč 6.2.2023 20:15:17
65 300,00 Kč 6.2.2023 20:15:02
60 300,00 Kč 6.2.2023 20:14:23
55 300,00 Kč 6.2.2023 20:14:11
50 300,00 Kč 6.2.2023 20:13:59
(limitem)
50 100,00 Kč 6.2.2023 20:13:58
49 100,00 Kč 6.2.2023 20:12:34
48 100,00 Kč 6.2.2023 20:11:52
47 100,00 Kč 6.2.2023 20:10:28
46 100,00 Kč 6.2.2023 20:10:11
45 100,00 Kč 6.2.2023 20:09:21
44 100,00 Kč 6.2.2023 20:08:51
43 100,00 Kč 6.2.2023 20:07:26
42 100,00 Kč 6.2.2023 20:07:18
41 100,00 Kč 6.2.2023 20:05:27
(limitem)
40 100,00 Kč 6.2.2023 20:05:27
(limitem)
37 000,00 Kč 6.2.2023 18:46:42
(limitem)
36 000,00 Kč 6.2.2023 18:46:42
35 000,00 Kč 11.1.2023 13:24:42
34 000,00 Kč 28.12.2022 09:44:06
33 000,00 Kč 28.12.2022 09:43:58
(limitem)
32 000,00 Kč 28.12.2022 09:43:58
31 000,00 Kč 30.11.2022 10:19:48
(limitem)
30 000,00 Kč 30.11.2022 10:19:48
29 000,00 Kč 28.11.2022 18:06:41
(limitem)
28 000,00 Kč 28.11.2022 18:06:41
27 000,00 Kč 28.11.2022 18:06:33
(limitem)
26 000,00 Kč 28.11.2022 18:06:33
25 000,00 Kč 20.11.2022 21:39:08
(limitem)
24 000,00 Kč 20.11.2022 21:39:08
23 000,00 Kč 20.11.2022 17:38:57
22 000,00 Kč 18.11.2022 09:32:19
21 000,00 Kč 18.11.2022 09:32:13
(limitem)
21 000,00 Kč 18.11.2022 09:32:13
20 000,00 Kč 16.11.2022 17:38:14
(limitem)
19 000,00 Kč 16.11.2022 17:38:14
18 000,00 Kč 16.11.2022 17:38:08
(limitem)
17 000,00 Kč 16.11.2022 17:38:08
16 000,00 Kč 16.11.2022 17:38:05
(limitem)
15 000,00 Kč 16.11.2022 17:38:05
14 000,00 Kč 16.11.2022 15:13:44
13 000,00 Kč 13.11.2022 18:51:41
12 000,00 Kč 13.11.2022 18:51:36
(limitem)
11 000,00 Kč 13.11.2022 18:51:36
10 000,00 Kč 13.11.2022 18:51:33
(limitem)
9 500,00 Kč 13.11.2022 18:51:33
9 000,00 Kč 13.11.2022 18:45:02
8 500,00 Kč 13.11.2022 16:04:35
8 000,00 Kč 13.11.2022 14:35:10