Kulhánek Stanislav
Číslo položky: 17086
popis: Olej na plátně, rozměry: 32 x 25,5 cm, signováno, datováno 1947.
o autorovi: Stanislav Kulhánek (28. 5. 1885 Kladno – 15. 4. 1970 Kladno)
Český malíř, grafik a ilustrátor. Studoval u profesorů Dítěte, Hofbauera, Schikanedera a Preislera na UMPRUM v Praze. Působil jako profesor kladenské reálky. Věnoval se zejména grafice. V rámci ex libris realizoval přes 300 děl, a to převážně s figurální tematikou. V knižní grafice (bibliofilie) byly jeho návrhy knižních vazeb vystavovány v Praze a na výstavách v zahraničí. Maloval portréty, zátiší, krajiny, květiny a také vypracoval řadu architektonických studií. V časopisech Drobné umění, Zprávy sekce kreslířské, Spirála a Český kreslíř publikoval články o umělecké výchově.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 300 Kč