Čermák Jaroslav
Číslo položky: 17011
popis: Olej na lepence, rozměry: 45 x 33 cm, signováno monogramem: JČ
o autorovi: Narodil se 1. 9. 1831 v Praze a zemřel 23. 4. 1878 v Paříži ve Francii.
Malíř, realista, romantik.
Nejprve byl v letech 1848 - 1849 žákem Christiana Rubena na pražské akademii. V roce1849 odjel do Antverp, kde se zapsal na malířskou akademii do ateliéru G. Wapperse, kde setrval v letech 1849 - 1850. Dále cestoval do Nizozemí a Francie, kde se školil v letech 1850 - 1854 v ateliérech Louise Gallaita v Bruselu a v Paříži. V první polovině šedesátých let podnikl cesty do jihoslovanských zemí, zvláště do Černé Hory a do Dalmácie, které se po vzoru lorda Byrona staly námětem romantických obrazů, zvláště pro nadvládu Turků a následný osvobozenecký boj. Ve druhé polovině šedesátých let cestoval po Francii, Riviéře a Pyrenejích. 1865-1867 pobýval v Itálii. 1869 se usídlil v Roscoffu v Bretani. Dostal také nabídku k převzetí místa ředitele pražské Akademie, ale odmítl ji a raději zůstal v cizině.
Vyvolávací cena:
35 000 Kč
45 000 Kč