Bubák Alois
Číslo položky: 17026
popis: Olej na plátně, rozměry: 32 x 26 cm
o autorovi: Narodil se 22.8.1824 v Kosmonosech a zemřel 6.3.1870 v Praze.

Původně vystudoval filozofii a stal se bohoslovcem. Touha po umění ho přivedla ke studiu na pražské Akademii výtvarných umění, roku 1847 vstoupil do krajinářské školy O. Haushofera a v letech 1849 - 1856 maloval v jeho ateliéru. Vedle vlastní tvorby vyučoval kreslení na pražské obchodní akademii a na vyšší dívčí škole. Byl spolupracovníkem „Světozoru“. Nejvíce maloval olejem, velice oblíbené byly i jeho akvarely.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
9 000 Kč