Jelínek Adolf Alex
Číslo položky: 15982
Moje sledované obrazy Tepelná elektrárna
popis: Olej na plátně, rozměry : 48 x 60 cm, rám poškozen
o autorovi: Narodil se 25. 4. 1890 ve Strmilově u Jindřichova Hradce a zemřel 2. 9. 1957 v Praze.

Malíř, grafik.

Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, byl žákem profesora A. Janka na Akademii v Mnichově a profesora M. Švabinského na Akademii výtvarných umění v Praze. Maloval figury a podobizny, je zastoupen v Národní galerii v Praze.
Vyvolávací cena:
3 000 Kč
3 100 Kč